MARDİN MOVAPARK AVM - Bilim ve İnovasyon Günleri
Bilim ve İnovasyon Günleri

MOVAPARK PROF. DR. AZİZ SANCAR ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında MOVAPARK PROF. DR. AZİZ SANCAR ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenecektir.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

• Yarışmaya, Mardin ili ve ilçelerinde öğrenim gören tüm lise ortaöğretim öğrencileri katılabilir.

• Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir proje ile katılabilir ve her proje en çok iki öğrenci tarafından hazırlanır.

• Bir projede sadece bir danışman görev alabilir ve danışman istediği sayıda projeye danışmanlık yapabilir. Projede danışman olması zorunlu değildir. 

• Yarışmaya gönderilecek projelerin 2016 yılı Proje Rehberine(*) göre hazırlanması gerekir. 

• Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) herhangi bir proje yarışmasına, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan projeler, bu yarışmaya katılamaz. Son başvuru tarihinden önce aynı projeyle bu veya başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu belirlenen projeler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan eleneceklerdir.

 

 

BAŞVURU İŞLEMİ

Proje başvuruları 1 Nisan 2016 tarihinde başlayacak ve 29 Nisan 2016 tarihinde, saat 17.30’da sona erecektir.  Başvurular Mardin İl Milli Eğitim AR-GE birimine teslim edilecektir.

Başvuru Formlarında okullarından temin edecekleri;

Proje Planı, Proje Özeti (en az 150, en fazla 250 kelime olacaktır) ve Proje Raporu olarak hazırlanacaktır. Projenin kağıt olarak hazırlanmış halinin yanısıra cd kopyası da dosyada bulunacaktır.

Proje özeti, planı ve raporu üzerine kişisel bilgiler yazılmayacaktır. Eksik veya yanlış bilgi ile yapılan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır

 

 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Mardin Milli Eğitim’in oluşturduğu jüri tarafından gerçekleşecektir.

• Proje Rehberine uygun olarak hazırlanmış olduğu belirlenen projeler ilk olarak akademik jürilerce, “Proje Raporu” üzerinden değerlendirilecektir.

• Projelerin değerlendirilmesinde, Projenin Özgün Değeri, Kullanılan Bilimsel Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki, Diğer Hususlar-Bütçesi, Sonuç ve Açıklık gibi kriterler göz önüne alınacaktır.

• Ön değerlendirme sonucunda sergilenmesi uygun görülen projeler Movapark AVM için Mardin İl Milli Eğitim tarafından sergiye davet edilecektir.

• Sergiye davet edilen projeleri hazırlayan öğrenciler sergi esnasında jüriler tarafından değerlendirilecektir

• Proje sergisinde projeler alanlarında uzman akademik jürilerce yukarıda belirtilen kriterlere göre tekrar değerlendirilecek ve her alanda derece alan öğrencilere para ödülü ve başarı belgesi; danışman öğretmenine para ödülü verilecektir. Değerlendirme sonucunda jüri tarafından uygun bulunursa Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü de verilebilir.

• Projelerin, tamamıyla öğrencilerin kendi bilgi, beceri ve özgün düşüncelerinden kaynaklanmış, geliştirilmiş ve danışman desteği ile tamamlanmış olması beklenmektedir. Kendisine/lerine ait olmayan bir çalışmanın (devam etmekte ya da sonuçlandırılmış) proje olarak sunulduğu ve/veya  projede sahipleri dışındaki kişilerin düşünce, ifade veya buluşlarını kaynak göstermeksizin kullanıldığı tespit edilen projeler hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenecektir

Ticari bir değeri olduğu düşünülen projeler için sergilenmeden önce patent başvurusunda bulunulması önerilir.

 

 

   

Tıklayınız 

Diğer Kampanya, Etkinlik ve Haberler...
Online Rekabet Başarı ile Tamamlandı! Movapark Online Satranç Turnuvası Kayıtları Başladı! Movapark Online Satranç Turnuvası Kayıtları Başladı!
19 Mayıs Coşkusunu Movapark'la Yaşa! MOVAPARK İLE EVDE KAL, RESİM YAP YARIŞMASI TAMAMLANDI! 2. Geleneksel ''Bu İş Zeka İster” Turnuvası Movapark’ta Tamamlandı!
Aşkın En Güzel Şarkıları Movapark’ta Söylendi Nev Movapark'ta Vikingler Movapark’a Yelken Açtı!
YILIN LEZZETLİ YARIŞMASI MOVAPARK’TA 2. Akıl ve Zeka Turnuvası 22 Şubat'ta Movapark AVM'de! 2. Akıl ve Zeka Turnuvası 22 Şubat'ta Movapark AVM'de!
Viking Köyü Movapark'ta Seni Bekliyor! 4. Movapark Kitap Günleri Movapark 4. Kitap Günleri Etkinlik
1. Mardin Sanat Buluşması 5.Geleneksel Movapark Satranç Turnuvası başarıyla tamamlandı! Movapark’ta Aile Ve Çocuk Festivali
Kral Şakir ve Necati Abi Movapark’ta Çocuklarla Buluştu! Movapark’ta Aile Ve Çocuk Festivali Aile Çocuk Festivali Movapark AVM’de!
Movapark 11. Aracını Talihlisine Teslim Etti!  Movapark’ta Geleneksel Aşure İkramı Oğuzhan Koç konseri Movapark’ı Salladı!
Movapark 8. Yaşını Kutluyor! Movapark’ta Ramazan Bir Başka Güzel! Movapark’ta Balmumu Heykel Müzesi
Ramazan Etkinlikler 2. MOVAPARK RESİM YARIŞMASI TAMAMLANDI!  23 Nisan Coşkusu Movapark’ta!
Movapark'ta Karadeniz Rüzgarı Esti! 2. Movapark Resim Yarışması Zeka Dolu Rekabet Tamamlandı
Kırık Oyuncağını Getir, Engelli Dostlara Umut Olsun Projesi Kutup Macerası Movapark’ta! Çocuklar Hayal Etti, Movapark Gerçekleştirdi.
3.Movapark Kitap Günleri 4.Geleneksel Satranç Turnuvası Movapark’ta heyecanla tamamlandı! Movapark 4.Geleneksel Satranç Turnuvası müsabakasına hazır mısın?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Movapark’ta Kutlandı! Bi Mola Movapark’ta Aşure İkramı
Movapark’a Gel Hediyeni Al Kampanyası “Movapark’la Toyota’nın Keyfini Sür” kampanyasının talihlisi belli oldu! Duyduk Duymadık Demeyin Ramazan Etkinlikleri Movapark’ta!
Okuma Şenliği Movapark’ta! Movapark’ta Yine Streetball Heyecanı Yaşandı! Ufotürk Uzay Gemisi Movapark’ta
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Movapark’ta Coşku ile Kutlandı! UfoTürk uzay gemisiyle Movapark’tan uzayın derinliklerine ve Mars’a yolculuk yapmaya hazır mısınız? Çanakkale Şehitleri Movapark’ta Anıldı!
Efsanevi Uçan Hollandalı Gemisi Movapark’ta! Efsanevi Uçan Hollandalı gemisi Movapark'ta! Yeni Yıl Atölyeleri
Hayaller Miniklerimize Teslim Edildi. Minikler yeni yılda hayallerindeki dostlarını çiziyor. Yılın Son Konseri Movapark’tan!
Movapark’ın Çalışanlarına Ve Misafirlerine Lokum Ve Gülsuyu İkramı 3.Geleneksel Satranç Turnuvası Movapark’ta Gerçekleşti! Movapark 3.Geleneksel Satranç Turnuvası müsabakasına hazır mısın?
Zeka oyunları Merve Özbey Dinozorlar Dünyası Movapark’ta!
Movapark’ta Dünya Kalp Günü! Aşure İle Hep Birlikte! Neşe dolu Sokak Oyunları atölyesi 14.00-16.00 saatlerinde çocuk etkinlik alanında devam ediyor.Kaçırmayın üzülürsünüz!
Pratik ve Organik Fikirler Yusuf Güney Movapark’ı Salladı! Movapark’ta bugün kimseye söz vermiyorsunuz!
Movapark'ta Makey Makey Etkinliği Movapark'ta Plaj Voleybolu Movapark Kitap Günleri
Movapark Kadın Emek Pazarı K-adın Temalı Resim Sergisi Movapark Streetball
Tarım Atölyesi Coşku Dolu Ramazan Movapark’ta! Movapark’ın Kütüphanesi Açıldı!
Ekonomist Yazar Mehmet Hasan Eken Movapark’taydı!  K-Adın Konulu Resim Sergisi! Movapark’ta Kadın Emek Pazarı!
19 Mayıs Coşkusu Streetball Turnuvası İle Yaşandı! Movapark Resim Yarışması Hayalleri Buluşturdu! Movapark’ın Çocuk Bahçesi Tamamlandı!
Movapark’ta Çocuk Bayramı Yolculuğu! Çocuklar Movapark’ta Kendi Bahçelerini Yapıyor! Herkes İçin Spor Federasyonu Movapark’taydı!
Damla Koleji Öğrencileri Movapark’ta! Movapark’ta Çocuklar kendi bahçelerini yapacaklar Kanserle Mücadele Edenler Movapark’taydı!
Elite Plus ile Çiftler Yarışıyor! 1.İlkokul Ve Ortaokul Öğrencileri Arası Resim Yarışması Movapark’ın çalışanlarına ve misafirlerine lokum ve gülsuyu ikramı
8 Mart Movapark’ta Rezan Kiraz ile coşkuyla kutlandı. Aşkın Dili Movapark’ta Buluşturdu! Arabanız Movapark’tan kampanyasının talihlisi belli oldu!
Movapark'tan Çocuklara Yeni Yıl Sürprizi! Movapark Fırsat Noktası'nda Bu hafta Gs Store, A Spor ve Toyzzshop ürünlerini sergiledi. Movapark’ta Sağlıklı Bi’Dünya etkinliği düzenlendi.
Movapark’ta Suriyeli Kadınların el emeği ile ürettikleri sabunlar Movapark’ta 3. haftasında tekrardan satışa sunuldu. Movapark'ta Sağlıklı Bi'Dünya! Movapark'ta Depoları Boşaltıyoruz!
Movapark Hobi Atölyesinde gel beraber lego oynayalım! Arabanız Movapark'tan Movapark'ta, Kadınlar Bi'Dünya! Yeni Mevsim Yeni İndirimlerle!
Movapark Çiçek Yapım Etkinliği Barış Dolu Ramazan Mardin’in prestij projesi Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi 5. yaşına girdi.
2016 STREETBALL TURNUVASI MOVAPARK’TA YAPILDI! 19 Mayıs Prof. Dr. Aziz Sancar'a hazırladığımız ve sizlerin duygu düşüncelerinizi yazdığınız defterimizi ilettik.
Movapark'tan bir ilk daha! 2.Geleneksel Movapark Satranç Turnuvası MOVAPARK’TA ANNELER GÜNÜ COŞKUSU
Sibel Kılıç ile Basın Bowling Turnuvası Aquapark açıldı.
Kitaplar yolunuza ışık olsun diye Movapark'tan yeni sosyal sorumluluk projesi. Movapark'ta Büyük Yarışa Hazır Mısın? İLKER ABİ İLE KUKLA SAATİ
Bilim ve İnovasyon Günleri Kurabiye Yapım Atölyesi MOVAPARK’TA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ!
EN LEZZETLİ SEVGİLİLER GÜNÜ MOVAPARK’TA! İLYAS YALÇINTAŞ MOVAPARK’TA SEVENLERİYLE BULUŞTU! Movapark, Pasaport Pizza’dan “Sevdiğime Pizza Yapıyorum” etkinliği!
Movapark, Pasaport Pizza’dan “Sevdiğime Pizza Yapıyorum” etkinliği! YALANCI ÇOBAN VE BİR BİR İKİ OYUNU MOVAPARK'TAYDI YALANCI ÇOBAN VE BİR BİR İKİ OYUNU MOVAPARK'TAYDI
BÜLENT ÇOLAK'TAN KARNE HEDİYENİ AL! BÜLENT ÇOLAK'TAN KARNE HEDİYENİ AL! Marima Makarna ile Makarnamı Yapıyorum
Mardin Movapark Sömestr Şenliği Başladı. Movapark'tan Sömestr Sürprizi! ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ MOVAPARK’TAN!
100 TL Alışveriş yap İndirimli Biletini Al Çocuklar Movapark'ta Gülsün! MOVAPARK'TA ÇEKİLİŞ VAR
MOVAPARK ÇEKİLİŞ ÖNCESİ EĞLENCELİ GÖSTERİLER MOVAPARK ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE BEKLENEN GÜN GELDİ! Movapark Çocuk Hobi Kulübü’nde bu hafta sonu dev yılbaşı kartı boyuyoruz.
Movapark Kiğılı'da Yeni Yıla Özel Kampanya Colin’s Mağazasında Yeni Yıla Özel İndirim Fırsatı! HİÇ BÜYÜMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN TOYZZ SHOP MOVAPARK’TA!
Kiğılı’da NET %60 İNDİRİM 12 Aralık Mağazacılar Günü... Ev tekstilinin devi Opema’dan Movapark ziyaretçilerine özel kampanya!
English Home'dan %50 indirim! Ağız ve Diş sağlığı 14 Kasım Dünya Diyabet Günü
Dvid Walker'dan Mis Gibi Kokan Öğretmenlerimize Hediye... Gönül Kahvesi Öğretmenlere Özel %20 İndirim. Aziz Sancar Özel Defteri Movapark'ta
29 EKİM’DE GENÇLER MOVAPARK’TA BULUŞTU! Movapark’ta olduğunuz her an bizim için çok kıymetli. Ödüllü Koşu Yarışı ve Dövüş Sanatları Gösterisi
englısh Home dan Movapark'a Özel Tüm Ürünlerde %50 İndirim. Mng Kargodan Bayram İndirimi Çocukların El Becerileri Gelişsin Diye...
Çocukların El Becerileri Gelişsin Diye... Movapark'tan Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası. Mova Parktan Telkari Kursu
Yağlı Boya Resim Sergisi Popeyes'ın terbiyeli tavukları Movapark'ta. Kan Kardeşim Olur musun?
MovaPark Kiralama